Шлях до материнства

У нашому суспільстві жінки досі часто залишаються сам на сам із викликами, пов’язаними з плануванням материнства. Ми, як соціум, добре знаємо, як бути поруч у радості. Але коли жінка чи сім’я стикається з труднощами, то опора не завжди доступна.

У Love Element ми працюємо з темами, де підтримка справді необхідна: психологічний супровід у протоколі ЕКЗ, психологічне непліддя, адаптація до материнства, планування вагітності після втрати, та відновлення довіри до тіла.

Психологічний супровід у протоколі ЕКЗ

Процес ЕКЗ — це не лише медичне втручання. Психологічна підтримка є важливою і може мати позитивний вплив як у період підготовки, та і під час проходження протоколу. 

Коли варто почати супровід:
Ми рекомендуємо розпочати роботу з психологом за 5–6 тижнів до старту, щоби встигнути опрацювати можливі страхи, старі патерни, щоб почати плакати внутрішню стабільність.
Підтримка під час протоколу може допомогти знизити напругу, а після стати опорою.

Психологічне непліддя

"Психологічне непліддя" не є офіційним діагнозом, але в практиці часто використовують цей термін, коли вагітність не настає без явних медичних причин, і є високий рівень психоемоційного напруження.Це не вигадана проблема, адже є значний відсоток пар, які зіштовхуються з такими викликами.

Насправді важко зазначити, якими можуть бар'єри у настанні бажаної вагітності, адже це дуже індивідуально, і власне робота з фахівцем, який знається на цій темі може посприяти знаходженню рішення. У роботі з психологом з’являється простір для:

  • уважного дослідження особистих переживань;
  • зниження рівня тривоги;
  • формування власного рішення щодо вагітності, заснованого на внутрішній готовності.

Це досить індивідуальна робота, яку важко підсумувати чи звести до кількох ключових понять, та якщо з медичної точки зору у обох партнерів все гаразд, а вагітність не наступає - то робота з психологом може допомогти побачити інші грані цієї проблеми. 

Адаптація до материнства 

  • уважного дослідження особистих переживань;
  • зниження рівня тривоги;
  • формування власного рішення щодо вагітності, заснованого на внутрішній готовності.

Це досить індивідуальна робота, яку важко підсумувати чи звести до кількох ключових понять, та
якщо з медичної точки зору у обох партнерів все гаразд, а вагітність не наступає - то робота з
психологом може допомогти побачити інші грані цієї проблеми. 

Адаптація до материнства 

Після народження дитини життя змінюється. Ці зміни — глибокі, багаторівневі й не завжди передбачувані. Попри очікування радості, наповнення й сенсу, багато жінок стикаються з внутрішньою розгубленістю, втомою, емоційною нестабільністю, а іноді — страхом за життя і добробут малюка, з відчуттям вини за власні почуття та потреби. 

На ті виклики, з якими може зіштовхнутися жінка буде впливати її попередній досвід, її досвід пологів та наявність підтримки, та інші фактори. 

Психологічний супровід у цей період може допомогти у відновленні внутрішньої опори, пристосуванні до нового досвіду, подоланні страхів та відчуття вини. Це бережний та екологічний підхід до адаптації до материнства з урахуванням індивідуального досвіду та потреб.

Планування та вагітність після пережитого досвіду втрати

Вагітність після втрати часто супроводжується підвищеним рівнем тривожності, труднощами з емоційним включенням у вагітність, обережністю у вираженні радості та проживанні сильних, амбівалентних емоцій. Як показують дослідження, жінки у таких ситуаціях можуть перебувати у стані постійної
напруги, відчуття страху отримання "поганих новин", навіть якщо з медичної точки зору - все добре.

Психологічний супровід не забере повністю тривогу чи страх, але дозволить розділяти два різні досвіди, допоможе у проживанні горя, якщо воно було не прожите і у створенні місця для радосту. Допоможе знаходитись тут і тепер, проживати стан, який є зараз, сприятиме відновленню довіри до власного тіла, навчить екологічно справлятися з емоційними станами, які все ще можуть виникати через попередній досвід пережитої втрати.